В області триває обговорення нової моделі територіального устрою. Днями відбувся круглий стіл «Громадське обговорення пропозицій з удосконалення адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Харківської області».
Проект укрупнення районів Харківщини, який був винесений на обговорення, розроблений відповідною робочою групою, яку очолює керівництво Харківської обласної ради та Харківської обласної державної адміністрації. Проект робочої групи передбачає створення 7 районів замість 27 існуючих зараз.
За словами депутата Харківської обласної ради Миколи Тітова, під час підготовки пропозицій, робоча група здійснила аналіз стану соціально-економічної активності існуючих 27 районів та 7 міст обласного значення. При цьому були використані наукові методи досліджень, враховано просторове і географічне розміщення існуючих районів, шляхів сполучення між населеними пунктами; взаємозв’язок, взаємообумовленість та історичний розвиток територій, багато інших факторів.
Участь в обговоренні взяли голови місцевих рад, об’єднаних територіальних громад, представники громадських організацій, Харківського Центру розвитку місцевого самоврядування, Харківського регіонального інституту Національної академії державного управління при Президентові України, експерти з питань децентралізації.
За висловленням спікерів круглого столу, формування регіональної ланки адміністративно-територіального поділу, перш за все залежить від обсягів повноважень органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня та джерел наповнення районних бюджетів.
На сьогодні пошуки найкращих варіантів з удосконалення адміністративно-територіального устрою ще тривають.
Раніше голова Харківської обласної ради Сергій Чернов прокоментував пропозицію Києва створити на Харківщині чотири райони.
«За моделлю, розробленою на Харківщині, формування районів має відбуватися відповідно до європейської практики утворення муніципальних одиниць субрегіонального рівня: 1,9 млрд грн бюджету у кожному районі, у середньому 250 населених пунктів з віддаленістю до районного центру не більше 60 км у 80%. З населенням в районі близько 150 тисяч. Але, на жаль, у Києві думка регіону не враховується, а аргументи проти не приводяться».
Нагадаємо.