Харківський бізнесмен розповів про спробу вербування на кордоні

Прес-центром УСБУ в Харківській області була оприлюднена інформація про чергові спроби вербування українців спецслужбами Росії.

За даними відомства, до СБУ звернувся приватний підприємець з Харкова, який займається товарними перевезеннями до сусідніх держав. Чоловік повідомив, що у квітні 2018 року під час оформлення вантажу на російській митниці він був завербований співробітниками ФСБ.

«Представники ворожої спецслужби, погрожуючи конфіскацією вантажу і транспортного засобу та притягненням до кримінальної відповідальності за сфабрикованою справою, змусили його підписати зобов’язання про таємну співпрацю», – розповіли в СБУ.

Чоловік мав збирати інформацію про місця дислокації, чисельність та шляхи пересування українських військових на прикордонних територіях, відомості про персональний склад прикордонних нарядів, співробітників Служби безпеки у складі цих підрозділів. Отриману інформацію українець мав особисто повідомляти кураторам під час закордонних поїздок.

Повернувшись в Україну, чоловік одразу звернувся до СБУ та повідомив про факт вербування.

«СБУ нагадує, що відповідно до ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України громадяни, які не скоїли жодних дій на виконання злочинного завдання іноземної держави, організації або їх представників і добровільно повідомили органи державної влади про свій зв’язок з ворожою спецслужбою, звільняються від кримінальної відповідальності».