Харківська делегація взяла участь в обговоренні ресурсів сталої енергії

Делегація Харківської області з представників обласної ради та міст – підписантів «Угоди мерів – Схід» Балаклеї та Мерефи взяли участь у відкритті «Європейського тижня сталої енергії 2019» у Миколаєві.

Європейський тиждень сталої енергетики – це ініціатива ЄС, започаткована у 2006 році. Відтоді щороку по всій Європі проходять заходи, спрямовані на підвищення енергоефективності та збільшення використання відновлюваної енергії.

Україна вперше долучилася до Тижня сталої енергетики у 2011 році. Інформаційно-просвітницькі заходи у містах проходять за підтримки Представництва ЄС в Україні.

В урочистому відкритті Європейського тижня сталої енергії EU4Energy 2019 взяли участь – Посол Королівства  Бельгії в Україні Алекс Ленартс та керівник напряму «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище» Представництва ЕС в Україні Йоханнес Баур.

Проведені дискусійні панелі. Перша – в рамках Муніципальної платформи «Енергетична і  кліматична трансформація: як сформувати інтегровану систему управлення відходами на  локальному рівні» та друга панель, присвячена темі енергетичної та кліматичної адаптації за участю експертів Європейського Союзу та Міністерства екології та природних ресурсів України.

Свято Сталої енергії закінчилося урочистою церемонією – приєднання міста Хорол до Європейської ініціативи «Угода мерів – Схід», який став 230 містом – підписантом в Україні.

Харківщина також приєдналася  до Тижня сталої енергії Європейського Союзу 2019 (EUSEW): громади – підписанти «Угоди мерів» отримали 14 сертифікованих енергоменеджерів.

 Довідково:

Проект «Угода Мерів – Схід» це ініціатива, започаткована Європейським Союзом, до якої Харківська обласна рада долучилася у 2014 році як територіальний координатор. Вона охоплює  місцеві та регіональні органи влади, що беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність  та нарощувати використання відновлювальних  джерел енергії на своїх територіях.

Нагадаємо.