Харківщина готується до президентських виборів

Станом на сьогоднішній день утворено 14 окружних комісій, повністю укомплектованих всім необхідним обладнанням.

Щодо списків виборців, система ведення Держреєстру Харківської області охоплює 42 відділи ведення та регіональний відділ адміністрування. У Харківській області  на сьогодні більше 2 мільйонів виборців, з яких більше 1% нездатних пересуватися самостійно.

За словами Світлани Коломієць, начальниці відділу адміністрування Держреєстру виборців апарату ХОДА, кожен виборець може особисто перевірити інформацію про своє включення або невключення до Державного реєстру виборців, звернувшись до програмного ресурсу «Особистий кабінет виборців» на сайті ЦВК. Це повинні зробити всі, кому небайдуже виборче право.

Якщо у зв’язку з навчанням, виїздом за кордон чи іншою причиною виборець не може проголосувати на виборах Президента України 31 березня за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово змінити місце голосування. Звернутися до відділів ведення Державного реєстру виборців за місцем проживання чи перебування. У такому разі з собою необхідно мати паспорт громадянина України та мотивоване звернення – це може бути довідка з місця роботи, навчання, проїзні документи, санаторно-курортна довідка.

Важливо, що заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається виборцем особисто. На даний час такою можливістю в Харківській області скористалися більше 6 тисяч осіб. Якщо за станом здоров’я виборець не може прийти на дільницю, можна проголосувати вдома. Для цього необхідно звернутися до відділу ведення Держреєстру, написати заяву, додати довідку з медичної установи.

 Довідково. Виборчий процес в Україні стартував 31 грудня 2018 року. 18 лютого були створені окружні виборчі комісії. Всього по Харківській області їх – 14, у тому числі 7 – по Харкову та 7 – у районах і містах області. На сьогоднішній день на посаду Президента України претендують 39 кандидатів.

Нагадаємо.