15 кримінальних проваджень за порушення виборчого законодавства

Наразі поліція розслідує 15 кримінальних проваджень за повідомленнями про порушення виборчого законодавства.

За інформацією Департаменту комунікації Національної поліції України, всього від початку виборчої кампанії територіальними органами Національної поліції зареєстровано 708 заяв та повідомлень, пов’язаних із виборчим процесом.

За словами першого заступника міністра внутрішніх справ України Сергія Ярового, виборча кампанія в державі набирає обертів. Вже на цьому тижні закінчилася подача кандидатур на пост Президента України і їхня реєстрація.

Правоохоронні органи держави відстежують ситуацію навколо процесів, пов’язаних із виборчою кампанією.

Зокрема, від початку виборчого процесу слідчі розпочали 15 кримінальних проваджень за правопорушення у виборчій сфері.

 Три з них стосуються порушень виборчого законодавства. Зокрема, одне кримінальне провадження відкрито за ст. 159-1 (Порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму) Кримінального кодексу, ще чотири – за ст. 160 (Підкуп виборців) КК України.

Крім того, відкрито 10 кримінальних проваджень, пов’язаних із проведенням виборчої кампанії. Зокрема, 7 кримінальних проваджень були відкриті за ст. 296 (Хуліганство). Ще два  кримінальних  провадження відкрито за ст. 171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), а також одне – за ч. 2 ст. 363 КК України.

Водночас поліцейські склали 147 адміністративних матеріалів за фактами порушення у виборчій сфері.

За матеріалами Департаменту комунікації Національної поліції України.