Підприємці Харківщини сплатять майже чотири мільйони штрафу

За повідомленням Головного управління Держпраці у Харківській області, інспекторами установи проведені перевірки, під час яких було виявлено нелегально працевлаштованих робітників на підприємствах Харківщини.

Так на комунальному підприємстві, яке займається благоустроєм одного з міст Харківщини, було задіяно 28 працівників без належного оформлення трудових відносин.

У фізичної особи-підприємця, яка працює в готельній індустрії виявлено 4 неоформлених працівника.

Також у фізичної особи-підприємця, яка працює в поліграфічній промисловісті виявлено 2 працівника «нелегала».

 

За результатами інспекційних відвідувань, уповноваженими особами розглянуто справи та винесено постанови щодо накладення штрафних санкцій на загальну суму майже 3,8 млн. гривень.

Згідно із ухваленим Законом «Про Державний бюджет України на 2019 рік» мінімальна заробітна плата у 2019 році становитиме 4173 грн.

За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, будуть нести фінансову відповідальність у таких розмірах:

100 мінімальних зарплат – 417300 грн., у разі вчинення роботодавцем  перешкоджання при проведенні заходів державного нагляду (контролю) щодо виявлення працівників без належного оформлення.

30 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 125190 грн. за наступні порушення:

– фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;

– оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;

– виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску;

10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41730 грн. за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, надурочну роботу та інші питання оплати праці);

10 мінімальних зарплат, за кожного працівника, це 41730 грн. (за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».