У Харкові урочисто відкрили обласну філармонію

Оновлену будівлю філармонії відкрив особисто Президент України Петро Порошенко, який 14 лютого перебуває на Харківщині з робочим візитом.

«Вітаю всіх харків’ян з тим, що нарешті здійснилася мрія багатьох поколінь харків’ян, з відкриттям нашої харківської філармонії». – сказав Президент.

Перший концерт розпочали з увертюри до опери «Тарас Бульба».

«Унікальність у всьому: в автентичності оздоблення, сцені-мушлі, яка забезпечує фантастичну акустику, усі до єдиної ноти ідуть у зал. У тому, що сьогодні ми відкриваємо концерт твором видатного Миколи Лисенка, який уперше прозвучав саме у цих стінах», — сказав директор — головний диригент Харківської філармонії, заслужений діяч мистецтв України Юрій Янко.

Після реконструкції Філармонія є одним з найкращих філармонійних комплексів в Україні. Загалом комплекс може приймати близько 1500 глядачів одночасно.

Сцена великої зали філармонії має трирівневу оркестрову яму, що дає змогу проводити будь-які спектаклі, опери та балети. При реконструкції історичної будівлі намагалися максимально відновити її автентичний вигляд.

Юрій Янко підкреслив, що на створення «будівлі для музики» Харків чекав усю свою історію, адже до завершення реконструкції філармонії подібного комплексу в місті ніколи не було.

Нагадаємо.