Протягом тижня сталося 308 пожеж, 215 з яких – в екосистемах

На Харківщині триває пожежонебезпечний період та вітряна погода, але громадяни продовжують провокувати пожежі в екосистемах.

Впродовж тижня рятувальники Харківського гарнізону ДСНС 451 раз виїжджали за сигналом «Тривога».

З них 308 виїздів на ліквідацію пожеж та загорянь, 37 разів рятувальники виїздили для надання допомоги населенню, 29 разів для знешкодження вибухонебезпечних предметів та інші виїзди.

На місці ліквідації наслідків пожеж виявлено 4 тіла загиблих осіб. Внаслідок дії небезпечних факторів пожежі постраждала 1 особа.

З 308 пожеж 215 трапилось у природних екосистемах та на відкритих просторах. Це біля 70 % від загальної кількості.

Піротехніки ДСНС знешкодили 264 боєприпаси часів Другої світової війни, серед яких 4 авіабомби, 46 артснарядів, 103 мінометні міни, 11 гранат та 100 набоїв.

Від початку року на відкритих територіях Харківщини зафіксовано близько 3,5 тисяч пожеж та понад 80 — в лісових масивах! Лише протягом минулого тижня трапилось 215 пожеж у природних екосистемах та 5 лісових пожеж.

Серед останніх найбільш масштабних пожеж, є пожежа у селищі Андріївка Донецької ОТГ Балаклійського району. Там в заплаві річки Сіверський Донець вже третю добу горить очерет в гілля та чагарники. Загальна площа горіння складає понад 15 га.

Довідково. За спалювання сухої трави та листя законом передбачений штраф до 153 тис. грн. За підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати 5 років в’язниці.

Нагадаємо.