На Харківщині СБУ викрила турагентство, яке виготовляло фейкові ПЛР-тести

Служба безпеки України викрила чергову схему підробки результатів ПЛР-тестів на Харківщині. Зловмисники підробляли результати досліджень, у тому числі й QR-коди.

За матеріалами слідства, організували оборудку власники туристичних агентств, які надавали послуги з оформлення документів для виїзду за кордон. «Бонусною» пропозицією ділків були готові ПЛР-тести з «негативним» результатом. За такою «популярною» послугою до них звертались навіть клієнти з інших турагенцій.

Фальсифіковані документи використовувались для швидкого та безперешкодного перетину кордону, а також для ухилення від обов’язкової 14-денної самоізоляції після в’їзду в Україну.

Наразі відомо, що протиправна схема існувала з початку 2021 року. Довідку ділки виготовляли впродовж доби, а її вартість становила 500 гривень.

Щомісяця видавалось по декілька сотень таких підробок без проведення обстеження пацієнта та відбору матеріалів для дослідження. Інфікована людина мала змогу вільно отримати негативні результати тестування.

У ході проведених слідчих дій правоохоронці виявили підготовлені до видачі сфальсифіковані довідки про результати ПЛР-тестів та документацію, що підтверджують незаконну діяльність.

Довідково. За даними відомства, за минулу добу заблоковано злочинні семи у Києві, Харкові та Івано-Франківську. Загалом зловмисники виготовляли по декілька сотень підробок щодня, а їхній «прибуток» становив мільйони гривень.

Нагадаємо.