Посівна-2019 завдяки сприятливим погодним умовам розпочалася на місяць раніше.
За даними Мінагрополітики, загальна посівна площа під сільськогосподарськими культурами в Україні складе 27 мільйонів гектарів. Це на 30,2 тисячі гектарів більше, ніж у 2018 році.
Зокрема, посівні роботи в полі вже почали сільгоспвиробники Близнюківщини та Сахновщини. В інших районах наразі тривають роботи з підживлення озимих культур на полях.
Станом на 15 березня в 16 областях стартувала посівна. Аграрії засіяли ранніми ярими зерновими та зернобобовими культурами площу 370 тисяч гектарів, або 16 % до прогнозу (загальна площа планується 2,3 мільйона гектарів).
Суттєвих коливань зазнають площі вирощування гречки та гороху. Це пов’язано з падінням цін на ці культури і продукти їх переробки. Так, зменшення вартості гречки в 2017-2018 роках сприяло скороченню посівних площ.
За думкою фахівців, основним ризиком традиційно є погода. У поточному році весна, особливо в південні регіони, прийшла досить рано. У той же час, якщо погодних форс-мажорів спостерігатися не буде, то ранній посів дозволить рослинам отримати і зберегти таку необхідну на початковому етапі розвитку вологу. З урахуванням того, що південні регіони нашої країни через зміну клімату стали ставитися до зони ризикового землеробства і дуже сильно схильні до посухи, даний крок аграріїв є виправданим, хоча і ризикованим.
За прогнозом Інституту аграрної економіки, витрати на виробництво агропродукції у 2019 році зростуть на 6–7 %. Минулого року зростання аналогічних витрат сягнуло майже 14 %.
Довідково. Цього року озимими в регіоні засіяно 547,8 тисячі гектарів, що на 3,3 % більше, ніж минулого, у тому числі 517,3 тисячі гектарів зайняті озимою пшеницею. Загалом в Україні, за інформацією Мінагрополітики, площа озимих зернових сягає 7,2 мільйона гектарів.
Нагадаємо.