Учні здаватимуть ЗНО, а на викладачів чекає сертифікація

Понад двадцять одна тисяча осіб з усієї Харківської області зареєструвалась на зовнішнє незалежне оцінювання. Цифра більша у порівнянні з минулим роком тому, що цьогоріч збільшилась кількість випускників 11-х класів.

Найпопулярнішими предметами залишаються українська мова та література, математика та історія. Тестування за цими дисциплінами проводитимуть на місцях.

В області створено сім округів: в Балаклії, Ізюмі, Краснограді, Куп’янську, Лозовій, Чугуєві та Харкові. Всі інші предмети, у тому числі й  іноземну мову, здаватимуть лише у Харкові. У кожній школі є запасний комплект, відповідне обладнання та інструкції.

Тестування з іноземної мови у форматі ЗНО від цього року складатимуть і кандидати у магістри. Крім того, вперше випускники магістратури, які не згодні зі своєю оцінкою, зможуть виправити її, склавши зовнішнє незалежне оцінювання. Тестування для них буде платним і відбудеться на початку липня.

Також освітяни попереджають про користування мобільним телефоном. Участь у тестуванні буде припинена, якщо особа користуватиметься телефоном не лише в кабінеті, а й у межах пункту проведення ЗНО.

Цьогоріч стартує новий проект сертифікації вчителів, у якому добровільно зможуть взяти участь вчителі початкових класів. Мета його – визначити кваліфікаційний рівень педагога.

За словами директора Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександра Сидоренка, за результатами сертифікації – визнання вчителя, атестованого на найближчі 4 роки, і на ці 4 роки гарантується йому 20-ти процентна надбавка до заробітної платні, причому не до тарифної ставки, а до загальної суми нарахованої зарплатні.

Квота, визначена  Міністерством освіти і науки України передбачає всього 1000 осіб. У Харківській області для проходження ЗНО зареєструвалося 55 вчителів. Для роботи у пунктах проведення ЗНО підготовлено 4,5  тисячі педагогічних працівників. Створені всі умови для комфортного проходження тестів їх учасниками.

Нагадаємо.