Останні новини

У Покотилівському ліцеї з’явилась нова освітня база

ФОТО: Харківська районна рада

У Покотилівському ліцеї «Промінь» Харківської області обладнали «Майстерню професій» – зі станками, швейними машинками, мультимедійним обладнанням і повноцінною кухнею.

Як повідомляє УКІНФОРМ, ідея з’явилася ще у 2017 році, коли одна з учениць на запитання чого не вистачає для цікавих занять, сказала, що добре було б навчитися готувати.

Саме ця пропозиція стала основою конкурсу проєктів обласної ради «Разом у майбутнє».

До реалізації долучилася адміністрація ліцею та громадська організація «Діти Слобожанщини».

Мініпроєкт став одним із переможців і отримав фінансування на реалізацію.

Тепер школярі зможуть навчатися затребуваним сьогодні професіям.

За даними Харківської районної ради, в рамках цього мініпроєкту для двох класів ліцею, де проходить трудове навчання, було зроблено заміну застарілого обладнання на більш сучасне. Кабінет для хлопців обладнали новими верстатами, приладдям та інструментами. Купили електродрелі, електропилку, інструмент для робіт по металу. Це потрібно для того, аби мати уявлення про певну професію і спробувати, зрозуміти, чи подобається підлітку така праця.

Для дівчат у рамках мініпроєкту повністю облаштували кухню. В цьому допомогли батьки школярів. Саме вони розчистили приміщення старої майстерні, де з 1967 року стояли старі станки та занедбану комору.

ФОТО: Харківська районна рада

Для класу дівчат стару комору переобладнали у міні-кухню, придбали електром’ясорубку, мультиварку, міксер, посуд, столи, встановили швейно-вишивальні машини. Є бойлер, витяжка, електрична плита з духовкою, двокамерний холодильник. Проєкт реалізовано на загальну суму 294941 грн.

ФОТО: Харківська районна рада

Бюджет мініпроєкту склав близько 294 тисяч гривень: 147 тис. – з обласного бюджету, 88 тис. – з районного, 44 тис. виділила Покотилівська селищна рада, ще 15 тис. додала ГО «Діти Слобожанщини».

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов переконаний: «Ці приклади говорять про те, що за бажання та активної участі мешканці можуть зробити дуже багато для своїх громад, населених пунктів чи будинків,. – А наше завдання: розповсюдити кращі практики і охопити якомога ширше коло бажаючих змінити своє життя і життя своєї громади на краще!» 

За словами співробітників ліцею, тепер за допомогою проєктів «Майстерня професій» та «Разом у майбутнє»  в ліцеї створені умови та можливості для підготовки учнів до свідомого вибору майбутніх професій.

Нагадаємо.