У Харкові пройшли другі математичні бої «Kharkiv Masters»

Нагородження переможців II Турніру математичних боїв «Kharkiv Masters» відбулося у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна.

У змаганнях взяли участь 120 школярів 7-11-х класів з Харкова, Києва, Львова, Запоріжжя, Краматорська. Серед них – 8 переможців і 15 призерів Всеукраїнської математичної олімпіади. Команди на турнірі були змішаними, до їх складу увійшли школярі з різних міст. Змагання проводилися у трьох лігах – молодшій, середній та старшій.
Як повідомила директор Харківського фізико-математичного ліцею №27 Юлія Єременко, цього року географія турніру трохи розширилася.

«Ми зібрали обдарованих дітей з усієї України. Турнір носить не стільки змагальний характер, скільки навчальний. У дітей з’являється смак до справжньої науки. Так вони і самі – майбутнє нашої вітчизняної науки. Здорово, що це відбувається у Харкові, що учасники з інших куточків нашої країни приїжджають сюди. Їм є чому повчитися у нас, а нам – у них. Дуже хочеться, щоб турнір тривав і в майбутньому».

Голова журі «Kharkiv Masters», вчитель математики ліцею №27 Сергій Ліфиць розповів, що востаннє подібні змагання проходили в Харкові близько 15 років тому.

«Аналогів цьому турніру в Україні немає. Тут найвищий рівень завдань, який можливий у нас в країні. Але діти дуже задоволені. Цього року найдовший бій тривав 7 годин 20 хвилин, що є рекордом. Просто потрібно розуміти, що це особливі діти, вони отримують від цього задоволення, їх ніхто не змушує сюди їхати. Їм подобається, що вони в такому оточенні, серед однолітків, які думають, як вони самі. Їх не так вже й багато в Україні, і вони із задоволенням приїжджають до нас».

Нагадаємо.