У Харкові пройде унікальна конференція

Міжнародна конференція «Леонардо да Вінчі і Місяць» пройде 24 травня в Харківському національному університеті ім.Каразіна.

Захід проводиться з нагоди другого Дня італійської науки в світі і в честь 500-річчя від дня смерті Леонардо да Вінчі.

У конференції підтвердили участь участь 12 італійських вчених, які спільно з українськими фахівцями представлять в популярних доповідях спектр ідей Леонардо да Вінчі і сучасні досягнення в галузі мистецтва, історії мистецтва, історії науки, історії медицини, археології, фізики, астрофізики та космонавтики.

У доповідях особливу увагу буде приділено Місяцю, оскільки в цьому році святкують 50-річчя першого людського кроку на супутнику Землі.

Серед учасників: посол Італії в Україні Давид Ла Чечілія, ректор Харківського національного університету Віль Бакіров, почесний професор Неапольського університету ім. Фрідріха II Массімо Капаччіолі, науковий директор Національного інституту астрофізики (Рим) Філіппо Дзербі, директор НДІ астрономії Каразінського університету Вадим Кайдаш.

Під час заходу вперше в Україні буде представлена виставка п’ятьох фотографій унікальних робіт Леонардо да Вінчі так званого Атлантичного Кодексу – манускрипту да Вінчі, що складається з 119 сторінок.

Сторінки датуються до 1519 року, включають креслення і записи на різні теми аеродинаміки, зброї, музичних інструментів, математики, ботаніки тощо. Манускрипт був складений Помпео Леіоні з розрізнених листів і в даний момент знаходиться в Мілані, в Амброзіанській бібліотеці.
Це найповніша колекція малюнків і креслень Леонардо.

Нагадаємо.