Темпи потепління на Землі можуть прискоритися

Небезпечні розрахунки оприлюднили американські вчені в журналі Science Advances.

На думку експертів з Університету Пенсільванії, спекотна погода і збільшення кількості тропічних циклонів, які спостерігалися протягом останніх десятиліть, пов’язані з ослабленням струменевих потоків. Вони утворюються у верхній тропосфері, де арктичний холодний повітряний потік стикається з теплими повітряними масами, які відбуваються з тропіків. В Арктиці спостерігається серйозне зростання температури, що призводить до того, що повітряна маса вже не настільки сильна, як раніше, а тільки послаблюється.

Вчені говорять, якщо не вжити негайних заходів із скорочення викидів вуглекислого газу, ситуація може погіршитися. У той же час експерти ООН дійшли висновку, що глобальне потепління вже неможливо зупинити, але нам потрібно спробувати зберегти його на рівні не вище 1,5 градусів Цельсія в порівнянні з доіндустріальною епохою. Земля може досягти цього рівня до 2030 року.

Глобальне потепління – це шлях на «незвідану територію», кажуть вчені. У новітній історії ще не відбувалося нічого подібного, тому так складно припустити – що буде далі.

Наслідки глобального потепління вже можна спостерігати. На заході США, в Австралії і в Євразії цілі ліси гинуть від посухи. Також спостерігається значне зростання кількості комах і різних деревних хвороб в ослаблених спекою рослинах. Деякі представники флори і фауни тепер зустрічаються в регіонах, які раніше вважались для них прохолодними.

leave a reply