Останні новини

Стартував конкурс наукових проектів для молодих вчених

Перший етап конкурсу – відбір проектів на рівні університетів та наукових установ триватиме з 15 липня до 9 вересня.

За інформацією Міністерства освіти та науки, для участі в конкурсі проект для молодих вчених повинен мати тривалість виконання до 3 років. Його керівник має бути або кандидатом наук віком до 35 років, або доктором наук віком до 40 років. Граничний вік виконавців – 35 років. Роботи на конкурс приймаються за 11 напрямами, які відповідають пріоритетам програми ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт-2020». Вчені Харківщини активно беруть участь у подібних заходах вже не перший рік.

Відібрані на рівні вишів чи наукових установ проекти подаються до Міністерства для подальшої експертизи. Її здійснює спеціальна Експертна рада Міносвіти та науки, куди, зокрема, входять і самі молоді науковці.

Оцінювання кожного проекту проводитимуть 5 фахівців. Експертиза триватиме до 11 жовтня. Конкурсна комісія МОН має до 2 грудня визначити переможців. Виконання цих проектів почнеться з 2020 року.

Довідково. Конкурс проводиться вчетверте. Загалом у попередні роки отримали підтримку 256 таких проектів, у які вже інвестовано майже 130 млн грн. У державному  бюджеті на 2019 рік на цей конкурс було закладено 75 мільйонів  гривень – 23 з них пішли на фінансування робіт переможців 2018 року.

Нагадаємо.