Сьогодні день народження відзначає відомий український учений у галузі права Василь Тацій

Васи́ль Якович Тацій — український вчений-правознавець, почесний президент Національної академії правових наук України, ректор Національного юридичного університету ім.Ярослава Мудрого, академік НАН України, Герой України, повний кавалер ордена княза Ярослава Мудрого.

Від імені депутатського корпусу Харківської обласної ради та Президії Ради почесних громадян Харківської області Василя Тація з ювілеєм привітав голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«Шановний Василю Яковичу!

Із найтеплішими почуттями й побажаннями вітаємо Вас із 80-річним ювілеєм. Ваш широкий діапазон знань та інтересів, працьовитість і відданість справі, організаторські здібності, тверда життєва позиція уособлюють високий рівень далекоглядного яскравого керівника, масштабного організатора, для якого найвищими критеріями є честь і гідність.

Зичу Вам міцного здоров’я, непохитного духу, значних звершень, втілення найамбітніших планів та наснаги в ім’я розквіту краю. Нехай життя Ваше завжди буде сповнене взаєморозумінням і гармонією!»

Довідково. Василь Тацій – автор понад 350 наукових праць, у тому числі більше 30 монографій, навчальних посібників та підручників, що стали значним внеском у розвиток юридичної науки. Його праці присвячені дослідженню фундаментальних проблем кримінального права, проблемам теорії держави та права, конституційного права.

Тацій є головою спеціалізованої наукової ради ВАК України по захисту докторських дисертацій з юридичних наук. Багато років очолював Експертну раду з юридичних наук при Міністерстві освіти і науки України, був членом ВАК України.

Вчений активно розробляє теорію правової держави та її формування в Україні, що знайшло відображення не тільки в його публікаціях, а й в Конституції України, проекті судово-правової реформи, законодавчих актах.

Нагадаємо.