В ніч з 30 на 31 березня, Україна перейде на літній час. Цієї неділі, о 3 годині ночі, стрілки годинника необхідно буде перевести на одну годину вперед.
Одночасно з Україною на літній час перейдуть ще понад 70 країн.
Медики застерігають, що пробудження на годину раніше особливо важко сприймається організмом. Може спостерігатись втомлюваність, зниження працездатності, дратівливість і депресія. Найбільше годинну зміну в часі відчувають на собі люди, які мають проблеми з кров’яним тиском та захворювання серця – їм треба бути особливо уважними.
Експерти радять таким людям лягати спати щодня на 15 хвилин раніше, ніж напередодні. Подбати про умови для засинання: провітрювати приміщення, засинати в тиші і темряві, не користуватися гаджетами перед сном.
Довідково. Перехід на літній і зимовий час вперше ввели в Великобританії в 1908 році для економії і раціональнішого розподілу електроенергії протягом доби. В Радянському Союзі почали переводити стрілки годинника вперше тільки в 1981 році.
Періодично виникають дискусії про доцільність переведення годинників. Наприклад, у 2011 році Верховна Рада намагалася скасувати переведення годинників на зимовий час. У вересні 2018 року в Україні знову йшли розмови про скасування повернення на зимовий час. Проте рішення поки не було прийнято.
Нагадаємо.