На Харківщині реєструють спалах вірусного гепатиту

У Харківській області за два тижні зафіксовано дев’ять випадків вірусного гепатиту А.

За даними Харківського обласного лабораторного центру, у період з 11 по 23 жовтня спалах зареєстрований у смт Костянтинівка Краснокутського району.

Всі хворі госпіталізовані до закладів охорони здоров’я області та отримують відповідне лікування.

З метою стабілізації епідемічної ситуації, встановлення причин та можливих факторів передачі інфекції фахівцями Краснокутської міжрайонної філії проводиться епідеміологічне розслідування та комплекс протиепідемічних заходів. При опитуванні захворілих встановлено, що 7 із них перебувають у родинних стосунках та контактували в домашніх умовах, при цьому джерело інфекції та можливі фактори передачі не встановлені.

Протиепідемічні заходи тривають.

Довідково. Гепатит А – захворювання печінки, спричинене вірусом. На відміну від гепатитів В і С, гепатит А не провокує розвиток хронічної хвороби печінки і рідко закінчується смертю. За даними Всесвітньої організації здоров’я майже всі люди, уражені гепатитом А, повністю одужують і у них формується пожиттєвий імунітет до хвороби. Діагностується не відразу. Інкубаційний період хвороби (час від інфікування до появи клінічних проявів захворювання) – 35 діб.

Нагадаємо.