Останні новини

ХНУ ім.Каразіна відзначає річницю від дня заснування

У виші відбувся урочистий прийом, присвячений 217-м роковинам від дня відкриття Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна.

Харківський національний університет засновано у листопаді 1804 року з ініціативи видатного просвітителя Василя Каразіна згідно з грамотою Олександра I. Урочисте відкриття університету відбулося 29 січня 1805 року.

У сьогоднішньому університеті діє 21 факультет, працюють 20 академіків та членів-кореспондентів НАН та галузевих академій України, 50 лауреатів Державної премії. До складу вишу входять найстаріші Астрономічна обсерваторія, Ботанічний сад, Музей природи, Центральна наукова бібліотека.

В університеті навчається близько 16 тис. студентів та слухачів, близько 400 аспірантів, працює до 1,5 тис. викладачів та наукових співробітників, серед яких понад 300 докторів наук, професорів та близько 1 тис. кандидатів наук та доцентів.

ХНУ ім. Каразіна здійснює широку програму міжнародного співробітництва, є активним членом міжнародного співтовариства провідних європейських та світових університетів. Виш реалізує угоди про співпрацю з 61 організацією-партнером із 25 країн світу.

За роки існування університет закінчили понад 130 тис. осіб. Імена вихованців університету увічнені у географічних назвах, назвах космічних об’єктів, рослин та мінералів, законів та формул.

Харківський університет – єдиний в Україні, де навчалися та працювали три лауреати Нобелівської премії: біолог Ілля Мечников, економіст Семен Кузнець та фізик Лев Ландау.

Кращі співробітники університету були нагороджені медалями та грамотами.

Нагадаємо.