Останні новини

Харків отримає тест-системи для визначення коронавіруса

У Харкові на сьогоднішній день не зафіксовано жодного випадку захворювання на коронавірус, але в Україні вже є перший хворий.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я Юрія Сороколата, тести надійдуть після 10 березня, яка кількість тест-систем – поки невідомо.

Сьогодні головний санітарний лікар України Віктор Ляшко оголосив про те, що підтверджений випадок коронавируса зафіксований в Чернівцях у чоловіка, який приїхав з Італії. Біологічний матеріал хворого спрямовано на дослідження в лабораторію Всесвітньої організації здоров’я.

Крім того, в Україні було проведено ще вісім тестів на новий тип вірусу, які були негативними. Зараз проводяться дослідження ще щодо чотирьох українців з підозрою на коронавірус. Крім того, інфекцію діагностували у чотирьох українців, які перебувають в Японії, і в одного в Італії, де він зараз лікується.

Всього станом на 2 березня в світі зареєстровано понад 90 тис. лабораторно підтверджених випадків захворювання на коронавірус, понад 4 тисяч з них – летальні, близько 45 тис. захворілих видужали.

На випадок виникнення захворювання в місті Харкові визначено чотири медичні установи, де лікуватимуть хворих на коронавірус. Це клінічні лікарні №28 і 31, багатопрофільна лікарня №18 та пологовий будинок №2.

Для забезпечення всіма необхідними препаратами і засобами захисту, в тому числі костюмами біозахисту, респіраторами та антибіотиками для цих лікувальних установ, з міського бюджету планується виділити 14 млн грн.

Нагадаємо.