25% харківської молоді пробували наркотики

Результати досліджень наркозалежності обговорювали у Харкові.

Третина українських учнів у віці 11-17 років мають досвід куріння, про це свідчать результати досліджень ЮНІСЕФ в Україні. Крім того, кожен дев’ятий підліток хоча б раз в житті вживав марихуану.

Медики говорять – якщо у 90-ті роки минулого століття переважали наркозалежності від опіоідів – макової соломки, то зараз це різні психоактивні речовини.

Олексій Сердюк – заступник завідувача науково-дослідної лабораторії з проблем протидії злочинності ХНУВС, кандидат соціологічних наук:

«Наразі чверть молоді Харківської області  має досвід споживання наркотиків. Біля 2-3% регулярно вживають наркоречовини, біля 80% споживає алкоголь, біля 60% – палить тютюн».

Найбільш небезпечним з точки зору початку вживання наркотиків є підлітковий вік. Причому людина не починає одразу вживати наркотики, натомість поява залежностей утворюється поступово. За статистикою, спочатку діти пробують тютюн – і це найчастіше відбувається у 10-11 років, далі – а це 12-13 років – йде алкоголь і потім – у 14 років найчастіше діти пробують наркотики.

Ігор Лінський – директор ДУ «Інститут неврології психіатрії та наркології Національної академії медичних наук України», доктор медичних наук, професор:

«Якщо казати конкретно про коноплю і куріння, то до її специфічної дії, а вона діє спеціфічно, діє на головний мозок і люди, які використовують її регулярно отримують специфічну енцефалопатію, тобто органічне ураження головного мозку зовншнім токсином. І окрім того, вона справляє складний ефект – всі ми ділимо наркотики на стимулятори чи депресанти і галюціногени. Так от, вона обладає властивостями майже всіх трьох».

Серед найважливіших чинників, що провокують наркозалежність, експерти назвали ставлення до навчання, до викладачів, успішність; відносини в родині; епізодичне вживання інших психоактивних речовин.

Але основну причину наркоманії експерти вбачають у відсутності батьківської уваги, відчуття турботи і потрібності у дитині.

Довідково. За останні чотири роки кількість учнів, які вживають алкоголь, залишається незмінною – кожен сьомий серед 11-річних і 76 відсотків 17-річних мають досвід вживання будь-якого спиртного напою. При цьому, кожен четвертий підліток у віці від 13 до 17 років раз на місяць вживає міцні алкогольні напої.

Нагадаємо.