Останні новини

Сьогодні День Державного Герба України

19 лютого 1992 року Верховна рада затвердила малий Державний герб України у вигляді Тризуба. Адже цей символ нерозривно пов’язаний з історією становлення української державності.

Державні символи України: Прапор, Герб та Гімн є неодмінною складовою сучасної незалежної України.

З історичною датою привітав голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«Найперші знахідки зображень тризуба на теренах України відносяться до періоду Трипільської культури, коли його шанували як оберіг. Однак символом української незалежної держави Тризуб визначено у 1918 році за пропозицією видатного державного діяча Михайла Грушевського. Тоді, під час Української революції, Тризуб, оповитий оливою, з’являється на гербі  Української Народної Республіки. Сучасний малий Державний герб у вигляді Золотого Тризуба на синьому щиті є символом визвольної боротьби українців.

Вітаю усіх земляків із Днем державного герба України та закликаю шанобливо ставитися до Державних символів!»

Довідково. Відкритий конкурс щодо створення проєкту Державного Герба України був оголошений 24 червня 1991 року. Для участі в ньому надійшло понад 200 робіт. 192 проекти містили зображення тризуба у різних контекстах.

Переміг у конкурсі проєкт історика–геральдиста Андрія Гречила та художника Івана Турецького. За думкою історика, тризуб у графічній традиції періоду правління великого князя Володимира був прийнятий не випадково, оскільки «саме за князя Володимира всі етнічні українські землі були об’єднані в одній державі.

Нагадаємо.