Останні новини

Щорічний фестиваль «Харківські асамблеї» запрошує на заходи

Цьогорічний фестиваль присвячено класику української літератури – Івану Котляревському.

У 2019 році виповнюється 250 років з дня народження видатного українського письменника, який зробив вагомий внесок у розвиток сучасної української літературної мови

Під час заходу відбудуться дві прем’єри за Котляревським – «Наталка Полтавка» у новій музичній версії Олександра Щетинського та «Енеїда» у постановці заслуженого артиста України Анатолія Лобанова.

Крім того, пройдуть вистави за творами Котляревського і про Котляревського театральних колективів Харкова і Полтави; бліц-вистави за драматургією Котляревського у форматі відкритих читань; читання сучасної української драматургії; виставки, лекції, дискусії, інтерактивні лекції-перформанси, екскурсії та багато іншого.

За три фестивальні тижні виступатимуть блискучі музиканти.

Це диригенти Крістоф Адт (Німеччина), Юрій Насушкін (Іспанія), Хедвіг Швімберге (Бельгія), заслужений діяч мистецтв України Юрій Янко та заслужена артистка України Вікторія Жадько; піаністи Вольфганг Манц, Дагмар Хартманн (Німеччина), Лідія Стратулат (Іспанія), Мирослава Сумлінська (Польща). А також віолончелісти Денис Северін (Швейцарія), Анна Гастінель (Франція), Юстус Грімм (Бельгія), Райнгард Армледер (Німеччина), контрабасист Петру Іугу (Румунія), гобоїстка Светлана Анчева (Болгарія), кларнетист Нуно Пінту (Португалія), скрипалі Юрій Насушкін (Іспанія), Паула Пройсс (Польща), гітаристи Ференц Бернат, Давид Павлович (Угорщина).

Також у рамках «Харківських асамблей» проводиться вже IV Міжнародний конкурс музичного мистецтва. Навесні цього року конкурс став членом EMCY (Європейська асоціація музичних конкурсів для молоді). Наразі асоціація надасть одному з лауреатів спеціальний приз – концерт в одній з країн Європейського союзу.

Крім того, у рамках фестивалю пройдуть науково-практична конференція «На зламі епох: Митець як рушій культурних пластів», презентації книг, творчі зустрічі, майстер-класи.

Харківські асамблеї триватимуть до 20 жовтня.

Нагадаємо.