Останні новини

Стартує музичний фестиваль «Харківські асамблеї»

Урочисте відкриття 26-го міжнародного музичного форуму відбудеться в Харківській обласній філармонії.

У цьому році фестиваль присвячено класику української літератури – Івану Котляревському.

«У 2019 році виповнюється 250 років з дня народження видатного українського письменника, який зробив вагомий внесок у розвиток сучасної української літературної мови, – Івана Петровича Котляревського. Його ім’я стало символом самоідентифікації української нації та її європейського вибору. Постать яскравого представника українського бароко вже викликала зацікавленість багатьох митців, що дозволить ще більше зміцнити культурний потенціал Слобожанщини», – зазначили організатори фестивалю.

Під час заходу відбудуться дві прем’єри за Котляревським – «Наталка Полтавка» у новій музичній версії Олександра Щетинського (режисер – Заслужений діяч мистецтв України Леонід Садовський) та «Енеїда» у постановці Заслуженого артиста України Анатолія Лобанова.

Крім того, пройдуть вистави за творами Котляревського і про Котляревського театральних колективів Харкова і Полтави; бліц-вистави за драматургією Котляревського у форматі відкритих читань; читання сучасної української драматургії; виставки, лекції, дискусії, інтерактивні лекції-перформанси, екскурсії та багато іншого.

Харківські асамблеї триватимуть до 20 жовтня. За три тижні публіка матиме можливість почути блискучих музикантів з ближнього та дальнього зарубіжжя.

Також у рамках «Харківських асамблей» проводиться вже IV Міжнародний конкурс музичного мистецтва.

Нагадаємо.