Останні новини

Харківське музичне училище відзначило 135-річчя

Найстаріше в Україні харківське музичне училище відсвяткувало своє 135-річчя.

Викладачів та студентство закладу, який за період своєї діяльності випустив понад 15 тисяч фахівців, привітав голова обласної ради Сергій Чернов.

Вітаючи педагогів та вихованців училища із поважною датою, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, наголосив, що це один з найкращих мистецьких навчальних закладів не тільки Харківщини, а й усієї України:

«З вересня 1883 року досвідчені викладачі училища надають впевненості своїм вихованцям, готують їх до великого життя в музиці. Саме в стінах вашого училища формується музична еліта Харківщини, удосконалюють свій талант ті, кому самим Богом дано відчуття гармонії звуків».

Харківське музичне училище сьогодні – один зі значних осередків музичної просвітницької і концертної діяльності, високопрофесійний навчальний заклад, який виховує майбутню мистецьку еліту України.

Заклад, який зорганізували 135 років тому для забезпечення високого виконавського рівня концертних виступів та оперних вистав, і сьогодні продовжує славетну історію.

Як підкреслив голова обласної ради, понад сторіччя педагогічний та студентський колективи училища творять історію, вписуючи сторінку за сторінкою, слово за словом його славні здобутки, напрацювання та звершення.

За багаторічну плідну працю, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у розвиток сфери культури і мистецтва Сергій Чернов нагородив кращих співробітників музичного училища грамотами та подяками обласної ради. Найвищу відзнаку області «Слобожанська слава» отримала директор закладу, музикант і педагог Олена Єфременко.

З нагоди 135-річчя музичного училища відбувся святковий концерт. Пролунали твори Ференца Ліста, Сергія Рахманінова, Фелікса Мендельсона-Бартольді, Джорджа Гершвіна та інших видатних композиторів.

Високий рівень фахової підготовки студентів в ХМУ засвідчують успішні виступи на національних та міжнародних конкурсах, фестивалях, олімпіадах, конференціях. Тільки за останні 3 роки 94 студенти стали переможцями конкурсів різних рівнів.

Довідково. Харківське музичне училище ім. Б. М. Лятошинського – один з найстаріших мистецьких професійних закладів України. Його історія тісно пов’язана з розвитком української музичної культури.

Заснував перший у Харкові професійний музичний заклад диригент і піаніст, громадський діяч і талановитий педагог Ілля Слатін (1845-1931). Безпосередню участь у становленні і розвитку музичного училища брали Антон і Микола Рубінштейни, Петро Чайковський, Олександр Глазунов, Володимир Сокальський.

Нагадаємо.