Останні новини

Харків’ян запрошують долучитись до фотоконкурсу

З 1 по 30 вересня відбудеться найбільший у світі міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки».

Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Вже понад 20 країн світу заявили про своє бажання провести конкурс у 2020 році.

В Україні конкурс пройде вже дев’ятий рік поспіль. На конкурс можна подавати фотографії та відео офіційних пам’яток історико-культурної спадщини: храмів, садиб, замків та інших історичних будівель з усіх областей України, в тому числі Криму. Загалом у списку понад 89 тисяч об’єктів.

«Запрошуємо всіх долучатися до конкурсу, завантажувати фотографії, показати унікальність історико-культурних об’єктів свого краю та привернути увагу до стану їхнього збереження. Цінуючи роль бібліотек  у інформуванні населення та підтримці та збереженні культурних цінностей українців, закликаємо бібліотеки сприяти поширенню даної інформації, а також взяти участь у конкурсі, адже бібліотеки часто розміщуються у будівлях, що є офіційними пам’ятками», – сказано у повідомленні.

Участь у конкурсі можуть взяти всі охочі. Для цього протягом вересня слід подати світлини власного авторства зі списку конкурсу. Фотографії можуть бути зроблені в будь-який період часу; головне, щоб це були власні роботи. Також можна вантажити відеоматеріали з пам’ятками.

Десять найкращих світлин культурної спадщини України змагатимуться на міжнародному етапі конкурсу.

Як взяти участь, перелік об’єктів та правила шукайте на сторінці конкурсу у Вікіпедії: wlm.photo.

Нагадаємо.