Останні новини

УАРОР наполягає на зміцненні фінансових ґарантій захисту дітей, що потребують опіки

Українська асоціація районних та обласних рад вважає за необхідне посилити фінансові та законодавчі ґарантії захисту дітей, які потребують опіки.

Як повідомив президент УАРОР, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, про це йдеться у пропозиціях до погодженого УАРОР Законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо реформування системи інституційного догляду та виховання дітей».

Зокрема, держава має збільшити видатки на будівництво малих групових будинків та встановити державну грошову допомогу патронатним вихователям в період відсутності в них дітей.

УАРОР вважає, що у Законопроєкті необхідно розширити перелік сімей, закладів та установ, куди можна тимчасово влаштувати дитину, залишену без батьківського піклування.

Водночас у пропозиціях застерігається, що не можна допускати звуження обсягу існуючих прав. Мова йде про отримання деяких послуг при здобуванні спеціалізованої освіти, на кшталт проживання чи харчування, безоплатність яких цим Законопроєктом може скасуватись.

Крім того, УАРОР акцентує на важливості проведення державної PR-кампанії, що спонукатиме людей ставати опікунами/піклувальниками, прийомними батьками та батьками-вихователями, патронатними вихователями.

Проєкт Закону має на меті сформувати в кожній громаді якісно нову систему забезпечення та захисту прав дітей.

Нагадаємо.