Шахраї ошукали громадян майже на мільйон доларів

Кіберполіція викрила шахраїв, які під виглядом інвестиційної компанії ошукували громадян.

Співробітники кіберполіції викрили 34-річного та 24-річного місцевих мешканців у заволодінні  шахрайським шляхом грошима громадян.

Кіберполіція встановила, що для своїх махінацій чоловіки створили декілька вебсайтів. Потенційним клієнтам пропонували інвестувати у прибуткові проекти та отримувати регулярний дохід.

Реклама на сайтах запевняла споживачів, що їх коштами розпоряджаються досвідчені інвестори. Для отримання прибутку необхідно лише зареєструватись на сайті та перерахувати гроші через запропоновані платіжні системи.

Мінімальна сума інвестиції складала 221 долар. В подальшому гроші вкладника потрапляли на електронні гаманці зловмисників, після чого переводилися в готівку через крипто-обмінники. Наразі встановлюється сума збитків та коло потерпілих осіб, які є громадянами України, Росії, Казахстану, Литви, Угорщини.

Правоохоронці провели обшуки в офісі та за місцями мешкання фігурантів. За результатами вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, платіжні картки та кошти у розмірі 970 тисяч доларів.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Нагадаємо.