Рейдери вкрали з рахунку бізнесвумен 36 мільйонів гривень: Зловмисників затримали

У Харкові викрито злочинну групу у скоєнні шахрайства в особливо великих розмірах. Загальна сума завданих збитків складає понад 36 мільйонів гривень.

В ході досудового розслідування встановлено, що 4 серпня 2021 року співвласниця та генеральна директорка одного з харківських приватних сільськогосподарських підприємств отримала смс-повідомлення, що з її особистого рахунку в банку знято гроші у сумі понад 36 млн грн.

Враховуючи, що директорка підприємства не вчиняла жодних дій по руху коштів, жінка звернулась до відділення банку, де їй повідомили, що гроші списані в рамках виконавчого провадження.

Також банк додав, що гроші з рахунку жінки списані на підставі постанови, яку на адресу фінансової установи надіслав приватний виконавець. З наданих банком документів встановлено, що незнайомий директорці підприємства чоловік надав приватному виконавцю підроблений виконавчий напис. Вказаний документ засвідчений одним з київських нотаріусів, який в цей час був оголошений у розшук. У виконавчому написі зазначено, що у 2019 році жінка нібито уклала договір позики на 36 мільйонів гривень з цим незнайомим чоловіком, проте на момент «укладення» договору потерпіла перебувала у Німеччині.

На підставі підробленого договору позики, приватний виконавець відкрив виконавче провадження та направив документи до банку для списання коштів з рахунку директорки. За даними слідства, чоловік отримав на власний рахунок 33 млн. грн., а інша частина грошей була переведена на рахунок приватного виконавця у якості винагороди.

5 серпня 2021 року під час спроби зняття вказаної суми коштів у відділенні одного з банків у м. Києві чоловіка затримано.

Попередньо встановлено, що у 2014 році чоловік-позикодавець був умовно-достроково звільнений від відбування покарання за умисне вбивство та у 2020 році засуджений за незаконний обіг наркотичних засобів.

Крім того, до повторного рейдерського захоплення активів господарства причетні особи, які вже протиправно намагалися заволодіти майном цього підприємства у 2019 році. За цим фактом обвинувальний акт щодо рейдерів наразі перебуває на розгляді в суді.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді  позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Нагадаємо.