В регіоні зросла кількість випадків керування транспортними засобами неповнолітніми

У Харкові сьогодні, 22 листопада проходить виїзне засідання парламентського Комітету з питань правоохоронної діяльності.

Під час засідання прокурор Харківської області Олександр Фільчаков зазначив, що з початку 2021 року в Харківській області неповнолітні скоїли 245 адміністративних правопорушень на транспорті, що більше, ніж за весь минулий рік.

«Більше ніж на чверть збільшилася кількість виявлених випадків керування неповнолітніми транспортними засобами взагалі без прав. До 114 за 10 місяців поточного року. В минулому році такі правопорушення повторно вчинені в 11 випадках, у поточному – у п’яти випадках. У 22 випадках у минулому році та в 30 випадках у поточному керування без прав поєднувалося з перебуванням неповнолітніх у стані сп’яніння. У трьох випадках стосовно таких осіб протоколи за ст. 130 КУпАП у поточному році взагалі складені повторно».

Він додав, що за ст. 130 КУпАП (керування транспортними засобами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) в 2020 році щодо неповнолітніх склали 26 протоколів, у поточному – 35, що на чверть більше.

«У жодному випадку питання про відповідальність дорослих, які надали неповнолітнім транспортні засоби для подальшого керування, не вирішувалося», – зазначив прокурор.

Загалом, за даними Фільчакова, кількість ДТП із загиблими або травмованими дітьми у Харківській області має тенденцію до збільшення.

«У поточному році зареєстровано майже 200 ДТП за їх участю, в яких більше 150 травмовані, 8 загинули. Протягом двох останніх років від ДТП постраждали 39 неповнолітніх осіб та 21 малолітня особа. При цьому кількість потерпілих дітей на сьогодні вже досягла рівня минулого року та становить 30 осіб», – підсумував прокурор.

Довідково. Загалом за січень-жовтень 2021 року по Україні зареєстрували майже 11 тисяч кримінальних проваджень за ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами), із них ДТП з летальними наслідками – 1844.

Нагадаємо.