Харківського поліцейського затримано за підозрою у шпигунстві

Контррозвідники затримали харківського поліцейського за шпигунство. Агент надавав інформацію, яка стосувалася армії і силових відомств, а також особисті дані окремих громадян.

Відповідну інформацію озвучив на брифінгу представник Департаменту контррозвідки СБУ Володимир Настюк.

За його словами, 9 квітня у Харкові контррозвідниками СБУ був затриманий працівник обласного управління Національної поліції. В СБУ встановили, що його було завербовано у місті Білгород (Росія) кадровими співробітниками ГРУ Генштабу ЗС РФ на основі лояльного ставлення до політики Кремля.

«Поліцейський використовував своє службове становище для збору і передачі російській стороні інформації з обмеженим доступом, яка циркулювала в Міністерстві внутрішніх справ та Нацполіції, а також інформацію щодо дислокації, мобілізаційної, готовності військових формувань і підрозділів військових структур у Харківській області, в тому числі і задіяних в ООС та раніше — в АТО».

В ході обшуку за місцем проживання у затриманого вилучено: магнітні накопичувачі інформації із секретною інформацією, а також комп’ютер із секретними даними.

Агент збирав, також, й особисті дані патріотично налаштованих мешканців Харківщини.

«Є повні дані, ідентифікатори зв’язку, адреси проживання, сторінки у соцмережах стосовно понад 500 громадян — активістів громадсько-політичних об’єднань, волонтерських рухів, добровольців Нацгвардії, учасників АТО».

Також, зазначено, що поліцейський дотримувався суворих заходів конспірації при спілкуванні з російськими розвідниками і у процедурі передачі даних.

Наразі поліцейського затримано для обрання запобіжного заходу та оголошено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу «державна зрада».

Нагадаємо.