Свиней, інфікованих чумою знайшли на Харківщині

За інформацією прес-служби Головного управління Держпродспоживслужби у Харківській області, 1 лютого на стихійному сміттєзвалищі біля Окружної дороги були виявлені трупи та рештки свиней у мішках.

Фахівці провели епізоотичне розслідування та відбір проб патологічного матеріалу від трупів свиней. Результат – у патологічному матеріалі виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней.

«Головним управлінням Держпродспоживслужби в Харківській області посилені заходи щодо проведення ветеринарно-санітарної експертизи сировини та продуктів тваринного походження на агропродовольчих ринках, організовано переоблік наявного свинопоголів’я, в господарствах незалежно від форм власності ініційовані заходи щодо припинення та недопущення торгівлі сировиною та харчовими продуктами тваринного походження у невстановлених місцях, посилена роз’яснювальна робота серед населення та власників тварин про небезпеку африканської чуми свиней».

Заходи з ліквідації знайдених інфікованих об’єктів проводились за участі представників Національної поліції та Державної служби з надзвичайних ситуацій.

На 4 лютого заплановано проведення засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Харківській міській раді з метою недопущення розповсюдження збудника африканської чуми свиней.

Також, з метою недопущення розповсюдження збудника АЧС на території області фахівці переконливо пропонують власникам свиней інформувати Держпродспоживслужбy при підозрі на захворювання тварин, населенню не купувати продукти тваринного походження у невстановлених місцях, керівникам господарств забезпечити високий рівень біозахисту на фермах.

Довідково.

Африканська чума свиней (АЧС) – небезпечне вірусне захворювання, яке вражає свиней. Вперше виявлено в 1903 р. в Африці. Інкубаційний період може тривати від 3 до 15 діб. При гострому перебігу хвороби – 5-9 діб. Хворіють лише домашні та дикі свині, незалежно від породи, віку та статі. Вакцини – не існує. Методів успішного лікування АЧС не існує. Лікування заборонено законодавством України.

Нагадаємо.