Розпочався Всесвітній тиждень імунізації

Всесвітній тиждень імунізації щороку проводять в останній тиждень квітня, щоби нагадати про важливість щеплень для захисту людей – а особливо дітей – від інфекційних хвороб.

Як наголошують у МОЗ, для нашої країни це питання є вкрай важливим, адже рівень охоплення щепленнями в Україні недостатній. Водночас триває війна, яка через часте перебування в укриттях з іншими людьми, обмежений доступ до води тощо наближає інфекційні хвороби до кожного.

У 2023 році, як і у 2022, потреби у деяких рутинних вакцинах частково будуть покриватися за підтримки міжнародних партнерів.

Зокрема, можна зробити щеплення проти 10 інфекційних хвороб: гепатиту B, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, гемофільної інфекції (Hib), кору, краснухи та епідемічного паротиту («свинки»).

Ці щеплення внесені до Національного календаря і отримати їх можна безоплатно у сімейного лікаря/педіатра. Крім того, діти у віці від 5 років і дорослі можуть безоплатно вакцинуватися проти  COVID-19.

«Всі вакцини, які використовуються в Україні, є безпечними та ефективними. Кожна доза вакцини в календарі щеплень призначена для створення або підтримки захисту від хвороб. Якщо дитина пропускає щеплення або отримує його пізніше, – зростає ризик інфікування та серйозного перебігу захворювання», – сказано у повідомленні.

Нагадаємо.