Північно-східний промисловий вузол України працює в умовах гострого енергодефіциту

Функціонування ТЕЦ ускладнено періодичним пошкодженням інфраструктури й шляхів Харківщини.

Про це повідомив голова правління Харківської ТЕЦ-5 Олександр Мінкович, інформуючи про діяльність стратегічного для краю підприємства в умовах війни.

«Східний регіон, інтегрований в Об’єднану енергосистему України, є енергодефіцитним. Ми споживаємо більше, ніж генеруємо. Це давня тенденція, яка саме в нинішніх умовах дуже загострилась. Робота енергоблоків Харківської ТЕЦ-5 сьогодні життєво необхідна, бо це насамперед електроенергія. Без неї немає води, не працює каналізація, без руху стоять насоси, ліфти, станки, печі. Тому кожен мегават важливий. Щодоби ТЕЦ-5 продукує близько 4,5 млн кіловат-годин для ОЕС України», – говорить Олександр Мінкович.

Поточні складнощі втручаються у звичне функціонування ТЕЦ, зумовлені вони невпинним пошкодженням інфраструктури й шляхів Харківщини, що своєю чергою викликає труднощі в доставці необхідних реагентів.

«І хоча у взаємодії з КП «Харківські теплові мережі», міською і регіональною владою швидко усуваються пошкодження мереж, системі хімводоочищення ТЕЦ-5 доводиться удвічі більше готувати помякшеної і знесоленої води для уникнення корозії трубопроводів Харкова. Сьогодні цей показник доходить до 700 тонн пом’якшеної води на годину», – зазначив Олександр Мінкович.

За його словами, персонал ТЕЦ-5 дістається на роботу і працює під неперервними бомбуваннями, обстрілами і вибухами, усвідомлюючи, що житлові масиви Харкова, як ніколи, потребують тепла і гарячої води.

Зі свого боку теплоцентраль забезпечила працівникам умови для постійного перебування у бомбосховищі підприємства разом з родинами й домашніми тваринами.

«Коли почалася війна, стало цілком очевидно, що перемогти ми зможемо лише згуртувавшись. ТЕЦ-5 піклується про своїх працівників, допомагає партнерам, долучається до гуманітарних проектів. І вправі очікувати спрощеного механізму для генерації тепла і світла», – говорить голова правління ТЕЦ-5.

На ділі ж компанія «Нафтогаз Трейдинг» в умовах воєнного стану постачає паливо для ТЕЦ-5 із додатковим фінансовим тягарем у 220 млн грн і штрафами за небаланси використання газу. Тоді як пошкодження мереж на Слобожанщині щодня втручається у планування розміреного паливоспоживання.

«Зараз ми сконцентрували усі сили і робимо подекуди неможливе, аби Харків жив, а наш колектив не постраждав. Позиція компанії «Нафтогааз Трейдинг» йде всупереч із заявами посадовців найвищого рівня, у яких декларується зниження фінансового тягаря для вітчизняного бізнесу. Закликаємо почути і дослухатися до нас, до третьої за потужністю теплоцентралі в Україні», – наголошує керівник Харківської ТЕЦ-5 Олександр Мінкович.

Нагадаємо.