Намагались вивезти ікони, монети та медалі

Ікона Серафіма Саровського, старовинні вази з монетами та медалі — слобожанські митники попередили незаконне вивезення культурних цінностей з України

Декілька випадків з незаконним переміщенням культурних цінностей через кордон України виявлено слобожанськими митниками в пункту пропуску «Гоптівка».

В обох випадках громадяни РФ виїжджали з України в якості пасажирів у напрямку руху до сусідньої країни. Так, у першому випадку, в ході проведення митного огляду особистих речей одного з громадян, у валізі під одягом було виявлено монети різного номіналу з ознаками старовини, медаль з надписом з одного боку «НАШЕ ДЕЛО ПРАВОЕ МЫ ПОБЕДИМ», та надписом з іншого боку «ЗА ПОБЕДУ НАД ГЕРМАНИЕЙ В ВЕЛИКОЙ ОТЕЧЕСТВЕННОЙ ВОЙНЕ 1941-1945 гг.», а також металеву вазу жовтого кольору з інкрустацією та оброблену 15 каміннями.

Монети винахідливий «мандрівник» сховав у велику бляшанку з під вітамінів – драже.

У другому випадку ікону — а саме, дерев’яну дошку в окладі з металу з написом «Св.Пр.СерафимъСаровскій.Чудотворец» та дванадцять журналів періодичного видання «Журнал химической промышленности» 1936-1937рр. також виявлено в особистих речах громадянина РФ, які він прикрив зверху картонними коробами.

У відношенні громадян складено протоколи, а предмети, з ознаками культурних цінностей вилучено. Вартість предметів буде встановлено додатково за результатами проведення експертизи.

Нагадаємо.