19 серпня відзначають Всесвітній день гуманітарної допомоги

Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) представило Звіт про результати спільної оцінки потреб біженців, шукачів притулку, внутрішньо переміщених осіб та осіб без громадянства в Україні.

Основні проблеми, які зазначили учасники дослідження пов’язані з адміністративними і бюрократичними перешкодами, пошуком житла та працевлаштування. Усі цільові групи закликали уряд, міжнародні організації, громадянське суспільство та місцеві громади підтримати їхню інтеграцію у толерантне та недискримінаційне суспільство.

«Сьогодні в Україні проживають 1,4 мільйонів ВПО та понад 5 тисяч біженців та шукачів притулку. Як працівники у сфері гуманітарної допомоги, ми маємо надати їм можливість висловлювати свої проблеми і потім ми розроблюємо наші плани, ґрунтуючись на ретельній оцінці цих потреб», – повідомила Ноель Калхун, Заступниця Голови Агентства ООН у справах біженців UNHCR.

«Державна міграційна служба України вперше взяла участь у спільній оцінці потреб біженців та шукачів притулку ще у 2010-му році. Ситуація тоді була набагато гіршою. З того часу було зроблено багато – покращено процедуру надання статусу біженця, відкрито Пункт тимчасового розміщення біженців у Яготині. У той же час ми й досі маємо проблемні питання інтеграції біженців в Україні. Саме тому наразі ми розробляємо спільно з нашими партнерами, у першу чергу УВКБ ООН, проект змін до законодавства, зокрема щодо питань інтеграції», – зазначила Наталія Науменко, Перша Заступниця Голови Державної міграційної служби України.

З повною версією Звіту можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/2KEXDkG

Нагадаємо.