Збірна України здобула четверту медаль на Євро з фехтування

Збірна України з фехтування здобула четверту медаль на чемпіонаті Європи, що проходить у турецькій Антальї.

Україна утретє поспіль боролася за медаль у командному турнірі. У двох попередніх випадках вдалося здобути нагороди: “срібло” у чоловічій шаблі та “бронзу” у жіночій шпазі.

Для України Євро-2022 було можливістю уперше здобути нагороду у командній шаблі з 2018 року. З того часу Україна мала одне безмедальне Євро і взагалі не відібралася на Олімпіаду-2020.

Шанс здобути медаль мала і команда українських шаблісток, що на цьогорічному Євро виступала у складі Ольги Харлан, Олени Кравацької, Олени Вороніної та Юлії Бакастової. У перших двох раундах українки пройшли команди Польщі та Греції, вийшовши у півфінал.

Україські шаблістки зупинилися за крок від фіналу чемпіонату Європи. У напруженому матчі проти Франції – срібних призерок Олімпіади-2020 – українки поступилися з рахунком 43:45. При цьому Ольга Харлан, яка останньою вийшла на доріжку, була не згодна з рішенням судді зарахувати передостанній укол французькій шаблістці.

У підсумку Україна здобула медаль. У вирішальній сутичці Ольга Харлан дотисла суперницю і завоювала “бронзу” – 45:41.

Востаннє Україна вигравала медаль на Євро з фехтування у жіночій командній шаблі у 2018 році – “срібло”. Загалом це 13 нагорода українських шаблісток на чемпіонатах Європи.

Це четверта медаль України на чемпіонаті Європи-2022 з фехтування. В активі українських фехтувальників одне “золото”, а також одне “срібло” і дві бронзові нагороди.

Нагадаємо.