Харків’янин допоміг українській команді здобути історичну медаль змішаних естафет на чемпіонаті Європи

У латвійській Мадонні в рамках юніорського чемпіонату Європи 2023 відбулася змішана естафета.

У цих перегонах Україна виступала у складі Степана Кінаша, Віталія Мандзина, Олександри Меркушиної та Дарини Чалик. Для усіх біатлоністів – це другі перегони в рамках Юніорського Євро-2023.

Україні з першого етапу, на якому стартував харків’янин Кінаш, вдалося закріпитися серед лідерів. Стартовий етап перегонів Степан завершив четвертим із відставанням в 16 секунд від першого місця.

Уже на другому етапі Віталій Мандзин підтягнувся до лідерів, після другої своєї стрільби навіть виходив першим, але зрештою передав естафету третім у групі з першою позицією. На середині гонки оформилося тріо лідерів – Італія, Німеччина та Україна, – які випереджали четверте місце уже на 40 секунд.

На третьому етапі за Україну бігла Олександра Меркушина, яка показала найкращий результат серед усіх атлеток. Олександра використала лише один додатковий патрон і на передачі естафети випереджала друге місце (Італію) на 22 секунди, а третє (Німеччину) – на 53 секунди. Усі інші команди відставали на понад дві хвилини.

На останньому етапі Дарина Чалик не змогла втримати перевагу у боротьбі з лідерками юніорського біатлону – Сарою Скатолло з Італії та Йоганною Пуфф з Німеччини. На останню стрільбу Чалик прийшла разом зі Скатолло, але використала два додаткові патрони. Відтак італійка вийшла першою і завоювала “золото”, а українка на останнє коло вийшла одночасно з німкенею. Однак на завершальних кілометрах Пуфф відірвалася від Дарини.

Чемпіонами Європи стали італійці, «срібло» виграли німці, а «бронзу» – українці. Для України – це перша медаль в історії змішаних естафет на чемпіонаті Європи.