Останні новини

Загальний перспективний план об’єднання громад вже сформований на 85%

Таку думку висловив Віце-прем’єр-міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, пише видання «Децентралізація».

«З початком децентралізації у 2014 році країна мала 10 998 сільських, селищних, дрібних міських громад. Сьогодні з них – 4 277 об’єдналися у 924 спроможні громади. Тобто вже приблизно 40 відсотків об’єднано», – заявив Геннадій Зубко.

За його словами, вже в цьому році має бути завершена розробка перспективних планів, що покажуть, якою буде країна після завершення об’єднання громад. Цей загальний перспективний план сформований вже на 85 відсотків території України. А отже, абсолютно реальним є завдання – сформувати 100-відсоткове покриття перспективними планами всієї території України до кінця цього року.

«Якщо брати найбільш оптимістичний сценарій, коли всі громади стануть спроможними, то це приблизно 1400 громад. Якщо взяти той перспективний план, який ми маємо сьогодні, то там приблизно 1540-1550 громад. Вони трішки дрібніші, але це той перспективний план, який нам зараз показують області», – зазначив Геннадій Зубко.

Він підкреслив, що важливим завданням є не тільки об’єднати громаду, а й побудувати систему менеджменту, яка б дала можливість для розвитку.

«Саме система менеджменту, за якої люди розуміють, що у них є ресурс, податкова база і вони можуть планувати на три чи п’ять років наперед – якраз і дозволяє їм бачити свої можливості у проведенні секторальних змін. І основне питання – це питання людського розвитку. Бо тільки в умовах, коли є нова якість послуг, нова система менеджменту, коли є можливість передачі всіх повноважень, виникає можливість залучення інвестицій», – наголосив урядовець.

Питанням децентралізації особливу увагу на Харківщині приділяє голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

«Безпосередньо опікуючись цим питанням протягом десяти років, я не одному президенту, не одному прем’єр-міністру наголошував на актуальності та необхідності проведення реформ та передачі повноважень з центру в регіони та на місця. Тож, хто б не очолював країну, хто б не керував урядом, будемо з усіма говорити про необхідність продовження реформ та процесу децентралізації, знаходити можливості упевнено рухатися уперед. Якщо ми зупинимо реформи, усі досягнення, позитивні зрушення, які відчули об’єднані територіальні громади, органи місцевого самоврядування, що долучилися до реформування і зараз мають змогу вирішувати питання, котрі роками залишались проблемними, будуть зведені нанівець.

Я готовий будь з ким вести діалог, переконувати, якщо буде потреба, аби реформування місцевого самоврядування та децентралізація в Україні не зупинялися». Сергій Чернов.

Нагадаємо