У Харкові обговорили перспективний план формування громад Харківщини

У Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся круглий стіл « Про першочергові зміни до Перспективного плану формування територій громад Харківської області».

Участь у дискусії взяли голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, депутати облради, керівники рад Харківщини.

Представники Балаклійського, Близнюківського, Валківського, Великобурлуцького, Ізюмського, Красноградського, Куп’янського, Первомайського, Сахновщинського та Чугуївського районів, де досі немає узгодженої позиції щодо об’єднання громад.

Голова Харківської обласної ради зазначив, що тема, актуальність і формат сьогоднішнього заходу зумовлені і навіть продиктовані обставинами сьогодення: «Перспективний план формування громад Харківщини потребує термінового й остаточного коригування».

Також, очільник облради охарактеризував здобутки децентралізації та застеріг від поглиблення ризиків у втіленні реформи.

«П’ять років децентралізації дозволили нам чітко зрозуміти сильні сторони реформи. Так, за цей період доходи місцевих бюджетів зросли у понад три рази; у зведеному бюджеті країни частка місцевих бюджетів склала більше половини; у власних доходах місцевих бюджетів частка податків і зборів зросла більше, ніж у 30 разів; майже у сорок разів збільшилася державна підтримка місцевого і регіонального розвитку».

В ході дискусії було підкреслено, що в процесі об’єднання громад не створено жодної несамодостатньої громади, хоча у 15 із 27 районів не створено ОТГ. Площа громад займає понад 6 тисяч кв км, тут кількість населення разом із обласним центром становить 1 млн 918 тис населення (71%).

У громад залишається дуже обмежений термін, аби привести у відповідність Перспективний план, відповідно до якого й відбуватимуться місцеві вибори 2020 року.

«Плануємо 30 травня провести пленарне засідання обласної ради. Тобто, наприкінці квітня усі проекти рішень, в тому числі і щодо змін у Перспективному плані, мають з’явитися на сайті обласної ради, відповідно до чинного законодавства».

До 2020 року, наголосив Сергій Чернов, в області має бути створена єдина правова площина взаємовідносин між органами місцевого самоврядування і державою. Відтак, громади мають максимально скористатися можливостями 2019 року, у якому буде завершено процес об’єднання громад.

Нагадаємо.