Депутат Харківської обласної ради Сергій Чернов, в інтерв’ю виданню «Слобідський край» розповів, що втратили громади, які об’єднувалися не добровільно, а після рішення зі столиці.
«Якщо б вони йшли еволюційним шляхом, то отримали б громаду в тій конфігурації, яку самі хотіли. Також вони не набули того досвіду, що громади, які рухалися самостійно. Вони не встигли підготувати до роботи кадри, а це дуже важливий чинник. У них не були сформовані виконавчі комітети. Таким громадам потрібно було паралельно і самим вчитися, і набирати фахівців у свої команди. Окрім цього, новоутворені громади не були готовими до такого рівня відповідальності. Та й допомога з боку ДФРР і міжнародних організацій уже набагато менша, бо кількість громад зросла. У перший рік їх було 150, а зараз майже 1500.
В Україні, зокрема і на Харківщині, працює багато міжнародних проєктів на підтримку реформи децентралізації – від U-lead, USAID, GIZ, DESPRO тощо.
Багато цих проєктів вкладали кошти у підготовку і навчання людей, у підтримку громад на старті. До речі, завдяки такій підтримці громадам удалося зробити життя на своїх територіях комфортнішим для населення. І якщо раніше самоврядовці їздили до європейських країн, щоб перейняти в них досвід впровадження децентралізації, то сьогодні і на Харківщині є такі громади, до яких приїжджають, щоб чомусь навчитися, бо вони мають успішні практики», – підкреслив Сергій Чернов.
Нагадаємо.