Сергій Чернов: Відродження вітчизняного авіапрому та підтримка галузі машинобудування – ключові завдання для влади

Урядова делегація на чолі з Прем’єр-Міністром України Денисом Шмигалем, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, народні депутати України побували на Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві та Акціонерному Товаристві «Турбоатом».

Харківське державне авіаційне виробниче підприємство засновано у 1926 році. Сьогодні спеціалізується на виробництві літаків Ан-74, Ан-140, ХАЗ-30, агрегатів до Ан-140 та центропланів літаків Ан-148/Ан-158, запасних частин, деталей та вузлів до гелікоптерів МСБ-2 й 8. Також надає послуги з технічного обслуговування літаків навчання льотного та технічного персоналу.

На Харківському авіаційному підприємстві в ході наради під головуванням Дениса Шмигаля розглянули питання відродження українського авіабудування. Також оглянули виробництво, зокрема цех кінцевого складання літаків, агрегатний та механічний цехи.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив за підсумками проведеної наради, що першочерговим вбачається розблокування роботи підприємства та вирішення погашення заборгованості із виплати заробітних плат співробітникам авіазаводу, яка досягла близько 230 млн грн, що є майже половиною від загальної заборгованості по області.

За словами очільника Уряду, пряме відшкодування із Держбюджету заборонено Бюджетним кодексом, тому потрібно напрацювати відповідні механізми, які дозволять через забезпечення замовленнями запустити роботу підприємства, щоб була змога виплачувати поточну зарплату. До того ж через створення державної лізингової компанії та внесення відповідних змін до законодавства буде відбуватись поступове погашення заборгованості.

Робоча група у складі профільних міністрів, яка буде створена у коротші терміни, працюватиме над необхідними кроками, щоб було ухвалено рішення відносно розтермінування боргу, щоб почав діяти план санації та була розблокована робота підприємства. Одне робоче місце на авіаційному виробництві – це 50 робочих місць у суміжних галузях, які забезпечують комплектацію, сервісні послуги тощо.

Перебуваючи на АТ «Турбоатом», який належить до числа найбільших підприємств світу з проектування та виробництва парових та гідравлічних турбін, учасники візиту ознайомились з особливостями замкнутого циклу виробництва: від проєктно-конструкторських і науково-дослідних робіт до виготовлення, складання, випробування турбін і відвантаження. Оглянули гідротурбінний, паротурбінний, лопатковий та складально-випробувальний цехи.

«Харківські підприємства мають значний потенціал, авіазавод не виняток, незважаючи на довготривалу кризу в українському авіаційному будівництві, все ж таки вдалося зберегти унікальне обладнання, технологічні напрацювання та професійний кадровий склад. Звісно, що держава має сприяти вирішенню низки проблем, передусім через розробку й затвердження Державної програми розвитку авіаційної промисловості.

Також сьогодні на «Турбоатомі» обговорили стан енергомашинобудівної галузі й модернізації українського електроенергетичного комплексу. Для Харківщини ці питання важливі, оскільки провідні підприємства, розташовані в регіоні, цілком здатні випускати продукт, який користуватиметься попитом у реалізації вітчизняних й міжнародних проєктів та замовлень. Тож, відродження українського авіапрому та підтримка галузі машинобудування – ключові завдання для влади», – наголосив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Нагадаємо.