Депутат Харківської обласної ради Сергій Чернов на своїй сторінці в Фейсбук навів статистичні дані щодо основних демографічних та економічних показників в регіоні.
«Днями проаналізував статистичні показники по Харківській області за минулий рік.
Чисельність населення у регіоні складає 2640 тис. осіб і упродовж минулого року зменшилось на понад 18,4 тис. осіб. При чому позитивним залишився тільки міграційний приріст з інших регіонів України (+2,7 тис.людей).
Особливо кидається в очі те, що померлих в 2,5 рази більше за кількість народжених, або на кожні 100 померлих припадає тільки 40 новонароджених.
Не виплачена заробітна плата сягає понад 583 млн.грн! Особливо тривожить те, що 45% цієї заборгованості припадає на працівників економічно-активних підприємств.
Індекс промислової продукції за рік зменшився на 5%, індекс будівельної продукції на 8% і це при сприятливому для сільського господарства році. В області зібрано 4,8 млн тон зерна, що на 7,9% більше, ніж у 2019 році. А урожайність зернових і зернобобових склала 48,1 центнера з гектара (на 12% більше 2019 року).
Ціновий фактор на продукцію рослинництва є сприятливим.
Не можна не помічати негативну динаміку в зовнішньо-економічних операціях. Імпорт товарів в Харківську область перевищує експорт на 20%.
Найсуттєвіші експортні поставки здійснювалися до:
- Російської Федерації – 17%,
- Єгипту – 7,6%,
- Японії – 5,5%,
- Польщі – 4,3%,
- Білорусії – 3,9%,
- Молдови – 3,7% ,
- Китаю – 3,6%,
- Грузії, Індії, Туреччини – по 3%.
Основні позиції експортної продукції складають харчові продукти, машини, електротехнічне обладнання, жири, олії та інше.
Імпортні поставки товарів надходили з:
- Китаю – 20%,
- Російської Федерації – 14%,
- Німеччини – 7,4%,
- США – 5,4%,
- Туреччини – 5.1%,
- Італії – 4,7%,
- Польщі – 4,5%,
- Індії – 3,8%,
- Нідерландів – 3,7%.
В основному це машини, обладнання, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, продукція хімічної та харчової галузі.
Завжди тривожним дзвінком для процесів поглиблення економічної кризи було зменшення вантажообігу. На Харківщині за рік зменшення склало біля 6%.
Додатковим тягарем (в умовах пандемії) на місцеві бюджети стане утримання комунальних підприємств, що забезпечують пасажирські перевезення. Їх обсяг у 2020 році зменшився на 45%.
У 2021 рік економіка входить не з кращими показниками. А це фундамент для всього і один з найголовніших викликів. Пандемія була і на жаль ще буде, але вона не може бути виправданням некомпетентності. В атмосфері постправди і фейковості суспільству нав’язуються переживання часто відсутніх подій, в той час, не відбувається осмислення того, що реально відбувається», – написав Сергій Чернов.
Нагадаємо.