Сергій Чернов: Першочерговим є вирішення питання фінансової мотивації медичних працівників

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов звернув увагу на необхідність вирішення питання фінансового стимулювання й забезпечення засобами захисту медичних працівників, які працюють із хворими на COVID-19.

«Сьогодні усі немовби змагаються, скільки придбано апаратів ШВЛ, масок, рукавичок і всього іншого. У першу чергу потрібно думати не про кількість ШВЛ, а про медичних працівників.

Щоб ефективно і правильно використовувати апарати ШВЛ, потрібна відповідна кваліфікація медперсоналу передусім, а у нас сьогодні навіть не усі лікарі можуть з ними працювати, а фахових анестезіологів обмаль.

Нам треба думати про стимулювання важкої праці медиків у першу чергу, про забезпечення їх відповідним якісним захистом. Держава пообіцяла і досі ще не вирішила питання гідної оплати їхньої праці, хоча ухвалено і закон України, і рішення Уряду, але й досі жоден з медпрацівників не отримав надбавку у 300 відсотків. Тож, хотілося б на перший план поставити саме це питання».

Сергій Чернов висловив переконання, що прямий обов’язок держави й місцевої влади в умовах карантину забезпечити усіх медичних працівників, поліцейських, рятувальників, співробітників, які працюють на об’єктах критичної інфраструктури, усім необхідним для захисту.

«Важливо, щоб влада зробила усе, щоб в аптеках кожен українець міг придбати індивідуальні засоби захисту. Багато зробили і велика вдячність за це бізнесу і волонтерам, які долучились до вирішення проблеми, розуміючи, що державі дуже важко, тому вони допомагають і, переконаний, будуть допомагати», – сказав голова обласної ради Сергій Чернов.

Нагадаємо.