Останні новини

Сергій Чернов: Органи місцевого самоврядування мають організувати стабільну та ефективну роботу, спрямовану на розвиток громад регіону

Про першочергові завдання для новообраних органів місцевого самоврядування розповів голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Господарські питання, які у кожній громаді свої, мають прийти на зміну політичним процесам, наголошує Сергій Чернов:

«Для органів місцевого самоврядування після виборів, коли оновлюється депутатський корпус, особливо, якщо змінюється керівництво, основне завдання – організувати стабільну та ефективну роботу, спрямовану на розвиток громад регіону.

Зрозуміло, що виборчий процес щойно завершився і пристрасті ще не зовсім вгамувалися, але для тих, хто отримав депутатські мандати, потрібно виходити з політичного процесу й починати працювати над питаннями, якими безпосередньо займаються органи місцевого самоврядування».

Щодо основних завдань, які стоять перед радами громад, районів, регіону, президент Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Сергій Чернов виділив наступні:

«Передовсім, їм потрібно визначитися із структурою депутатського корпусу місцевої ради – утворити постійні комісії, що опікуватимуться основними напрямками життєдіяльності. До того ж формування виконавчих структур, які забезпечуватимуть підготовку та виконання схвалених радою рішень. Основні завдання органів місцевого самоврядування – проведення першої сесії, призначення старост та напередодні нового року актуальна задача для місцевої ради – ухвалення бюджету на наступний рік».

Враховуючи, що нові місцеві ради після виборів представлятимуть інтереси об’єднаних громад, а у нормативній базі, що регулює діяльність місцевого самоврядування, відбулися значні зміни, Харківська обласна рада спільно з Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області провели навчання, присвячені організаційним питанням проведення перших сесій місцевих рад.

З представниками громад працювали фахівці обласної ради та залучені експерти. Для громад, які опинилися у «червоній» карантинній зоні, таких, на жаль, більшість, навчання проводилися в режимі відеоконференції.

Нагадаємо.