Майже 8,5 тис га земель сільськогосподарського призначення отримали громади Харківщини

Головне управління Держгеокадастру у Харківській області передало земелі сільськогосподарського призначення в комунальну власність Ізюмської, Малинівської, Старосалтівської, Пісочинської, Кіндрашівської, Петропавлівської та Курилівської територіальних громад.

Всього ж до кінця року громади Харківської області отримають 156 тис га земель. Передача здійснюватиметься після проведення перших сесій та набуття повноважень новоствореними місцевими радами. Повноваження щодо розпорядження землями  є важливим інструментом  економічного розвитку.

Довідково. В рамках децентралізаціі у сфері земельних відносин Держгеокадастр з 1 лютого 2018 року здійснює передачу державних сільськогосподарських земель у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

На сьогодні 21 об’єднана громада області вже отримала у власність для подальшого розпорядження понад 49 236 га земель (4 136 земельних ділянок) що позитивно вплинуло на збільшення доходної частини місцевих бюджетів. Перед керівництвом об’єднаних громад як ніколи постає питання  інвентаризації всіх наявних земельних ресурсів та ефективного управління.

Нагадаємо.