ХОВА: Зареєстровано понад 306 тисяч ВПО

У Харкові пройшла зустріч з делегацією Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідуванням щодо України.

Зокрема, директор Департаменту соціального захисту населення ХОВА Юрій Шпарага повідомив, що сьогодні в результаті пошкодження житла або його цілковитого знищення з’явилося більше ніж 306 тисяч ВПО. З них 186 тисяч зараз розміщуються на території Харківської області.

«Бойові дії тривають щоденно. Фактично Харків і частина районів перебувають під перманентними артилерійськими обстрілами. Приблизно 26 громад з 56, а це майже третина території, є частково або повністю окупованими. Спочатку російської агресії ЗСУ разом з іншими військовими підрозділами вдалося звільнити понад 20 населених пунктів», – зазначив заступник очільника Харківської ОВА Роман Семенуха.

Крім обговорення ходу слідчих дій, під час зустрічі піднімалися питання щодо примусової депортації та надання психологічної підтримки постраждалим від військових дій.

«Для нас є дуже важливим все, що ми почули. Інформації дуже багато, тож знадобиться певний час, щоб її проаналізувати та засвоїти. Нам пощастило, що у складі нашої делегації також є досвідчені слідчі, які допоможуть нам розібратися в ситуації», – підсумував голова комісії ООН з розслідування Ерік Мосе.

Нагадаємо.