Харківський інститут отримав дозвіл на ядерне паливо

Державна інспекція ядерного регулювання видала Національному науковому центру «Харківський фізико-технічний інститут» окремий дозвіл на завезення ядерного палива.

Як повідомили у прес-службі Держінспекції ядерного регулювання, 12 квітня інспекція видала ННЦ «Харківський фізико-технічний інститут» окремий дозвіл на перше завезення ядерного палива для ядерної підкритичної установки «Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується лінійним прискорювачем електронів» (ЯПУ «Джерело нейтронів»).

Зазначений дозвіл є першим із трьох передбачених умовами ліцензії, що була видана  на право провадження діяльності з будівництва та введення в експлуатацію установки.

Рішення про видачу дозволу було ухвалено після позитивних результатів оцінки заявних документів та інспекційного обстеження ХФТІ, проведеного в березні 2019 року.

Довідково. Будівництво дослідної ядерної установки «Джерело нейтронів» почалося в 2010 році. Техніко-економічне обґрунтування будівництва установки затвердили в 2012. Проект установки профінансував уряд США (на понад 70 млн дол.) в обмін на вивезення з території України всіх запасів високозбагаченого урану.

Після введення в експлуатацію ядерної установки, США протягом двох років будуть фінансувати витрати на утримання установки, проведення досліджень і експериментів. Також частина грошей передбачена на зарплати науковцям.

Спільна робота українських спеціалістів щодо створення установки «Джерело нейтронів» проводиться разом із колегами з Аргонської національної лабораторії США, Німеччини, Китаю, Великобританії, Швейцарії, Франції.

Нагадаємо.