Харківська облрада підготувала звернення до Кабінету Міністрів України

Відповідне звернення стосується забезпечення права органів місцевого самоврядування на вільне використання коштів місцевих бюджетів.

Депутати обласної ради під час пленарного засідання ХІХ сесії облради підтримали текст звернення до Кабінету Міністрів України.

Зокрема, у документі йдеться про те, що Конституцією України (стаття 142) визначено, що «матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об’єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад».

За словами голови постійної комісії облради з питань бюджету Людмили Немикіної, заборона місцевим органам розміщувати тимчасово вільні кошти загального фонду бюджету на вкладних (депозитних) рахунках не дає можливості додатково залучити до бюджету кошти, які є значним ресурсом, а не самоціллю.

«Законодавчі терміни щодо підготовки проектно-кошторисної документації, тендерні процедури є тривалими за часом, тому на цей період громади розміщують тимчасово вільні кошти на депозитних рахунках і мають змогу доростити вкрай обмежені ресурси місцевих бюджетів».

Так, Постанова Кабінету Міністрів України від 23.01.2019 № 53 «Про внесення змін до порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках» суттєво обмежує права органів місцевого самоврядування на вільне використання коштів місцевих бюджетів.

Очільник облради Сергій Чернов акцентував увагу депутатів на тому, що зазначеною Постановою Кабінету Міністрів України фактично надано дозвіл на розміщення тимчасово вільних коштів виключно спеціального фонду місцевих бюджетів.

«Вважаємо, що місцеві кошти повинні бути повністю у розпорядженні органів місцевого самоврядування. Бо такі рішення Уряду не спонукають до розвитку самоврядування і є прямим втручанням у діяльність органів місцевого самоврядування та одночасно підривають довіру органів місцевого самоврядування до подальших запланованих кроків Уряду в частині проведення реформування місцевого самоврядування та системи управління державними фінансами», – наголосив Сергій Чернов.

Враховуючи вищезазначене, з метою захисту інтересів органів місцевого самоврядування, депутати Харківської обласної ради пропонують скасувати Постанову Кабінету Міністрів України від 23.01.2019 № 53 «Про внесення змін до порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках».

За матеріалами: oblrada.kharkov.uа

Нагадаємо.